Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

V treťom zápase finále play-off VARTA Futsal ligy vyhrali hráči Pineroly Futsal 1994 nad Mimelom Lučenec 3:1 a stali sa majstrami Slovenska pre ročník 2018-2019. Vo finálovej sérii na zápasy vyhrali 3:0. Pre Pinerolu je to druhý majstrovský titul v klubovej histórii.

Pinerola Futsal 1994 – MIMEL Lučenec 3:1 (1:0)

góly: Kyjovský 3 – Gustavo Henrique Steinwandter
ŽK: Rick, Kyjovský, Petterson Bruno Moura Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza –Fehérvári, Marlon Da Silva Luciano, Ricardo Camara Sobral Filho, Lucas Matheus Dos Santos Alves
500 divákov

Ladislav Mikita, tréner Pineroly: „Vôbec to nebolo jednoduché. Stále som hovoril, že vo finále je to 50:50. Lučenec bol výborný súper. K nám sa priklonilo aj šťastie v druhom zápase v Lučenci. Ale to prialo lepšiemu, myslím si, že sme boli o kúsok kvalitnejší ako náš súper. Rozhodli výkony našich troch vyrovnaných štvoriek a naše veľké skúsenosti a individuality ako Kyjovský, Rick a Kozár. Tie Lučenec až také nemá.“

Marián Berky, tréner Lučenca: „Celá séria bola kvalitnejšia ako minulý rok. Zápasy boli vyrovnané a pre divákov dramatické. Bolo to otvorenejšie. Finále rozhodla efektivita. Pinerola je vyspelý tím, dobre poskladala mužstvo. Mala dobrých Brazílčanov. Gratulujem jej k zaslúženému titulu. Pre Lučenec je aj finále výborný výsledok, klub existuje len štyri roky.“

Matúš Kyjovský, autor hetriku: „Je to vždy o kolektíve, ja sa ako hrdina finále necítim. Finále bolo o chybách, o prvých góloch. My sme skórovali po ich chybách, to nám vyšlo. Ale aj Lučenec má perspektívny tím, poriadne nám to sťažili.“

(Priama reč prevzatá - futbal.pravda.sk)

Finále play-off Varta Futsal ligy ročníka 2018-2019

Mimel Lučenec – Pinerola Futsal 1994 2:3 (1:2, 2:2)
na pokutové kopy 3:4

góly: Marlon Da Silva Luciano, Serbin – Kozár, Petterson Bruno Moura Da Silva
ŽK: Ricardo Camara Sobral Filho – Petterson Bruno Moura Da Silva
800 divákov

V bojovnom zápase sa vedenia ujali domáci, avšak do polčasu hostia dokázali otočiť výsledok a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:2, hoci v 19. minúte Gustavo Henrique Steinwandter mohol z pokutové kopu zabezpečiť polčasovú remízu. V 27. minúte Serbin vyrovnal, keď strelou prekvapil pinerolácku obranu. Tréner domácich Berky siahol zhruba v 34. minúte k power-play, ktorú Lučenčania hrali prakticky do konca predĺženia, avšak bez efektu.
Pokutové kopy sú vabank, ale aj tú sa dá zariskovať. Tréner Mikita v "nadstavbovej" 4. sérii penált vytiahol tromfy v podobe "lavičkových" hráčov, ktorí v tomto zápase boli v úlohe nehrajúcich. Najskôr Hájek prestrelil Obermana, následne do brány sa namiesto Herka postavil Brndiar, aby prvú a teda aj poslednú strelu na "jeho" bránu zneškodnil.

Jozef Kamenský,  Mimel Lučenec: "Druhý finálový zápas priniesol opäť drámu až do posledných sekúnd zápasu a rozhodnúť sa muselo až z pokutových kopov.
Pred zaplnenou športovou halou do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď už v 4. min. presne zakončil Marlon a otvoril skóre stretnutia na 1:0. Protiútoky sa striedali na obidvoch stranách, ale ďalšie príležitosti už využili v 1. polčase len hostia, keď po góloch Pettersona Bruna a Petra Kozára v priebehu 3 minút otočili vývoj zápasu v prospech hostí.
Súperi odchádzali do kabín za stavu 1:2.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom otočiť vývoj zápasu na svoju stranu. Výborne sa uvolnil Peter Serbin a v 27. min. presnou strelou zaskočil hosťujúceho brankára a vyrovnal stav na 2:2. Do konca zápasu riadneho hracieho času sa už strelecky nikto nepresadil, preto nasledovalo predĺženie. Počas predĺženia domáci hrali power play, ale k čistej šanci ich dobre brániaci súper nepustil.
O víťazovi sa rozhodlo až v pokutových kopoch, kde sa šťastena otočila na stranu Pineroly a zápas dotiahli do víťazného konca."

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: „Škoda, bol to veľmi dôležitý zápas. Chceli sme vyhrať, žiaľ nepodarilo sa nám to. Pinerola hrala výborne, dobre bránila počas celého zápasu. Ukázali sa skúsenosti , ktoré majú ich hráči . Pred koncom zápasu sme už išli do rizika, keď sme hrali power-play. Možno, keby nám prešla aspoň jedna strela za Herkov chrbát, víťazstvo by bolo naše a nemuselo by sa predlžovať. Ale aj potom sme si vypracovali zo dve tutovky, no reprezentačný brankár bol pozorný. Myslím si, že hráči odviedli na palubovke kus poctivej práce a podali výborné výkony. Penalty sú o šťastí, je to lotéria.“

Ladislav Mikita, hlavný tréner Pinerola Futsal 1994: "V Lučenci sa nevyhráva ľahko, potvrdil to aj samotný zápas, ktorý sa musel každému páčiť. Pred krásnou návštevou sa hral taktický zápas, svojich chlapcov musím pochváliť za defenzívnu činnosť počas celého duelu, urobili sme iba dve chyby, za ktoré nás MIMEL potrestal. V predĺžení sme veľa šancí na skórovanie nemali, pretože domáci hrali non-stop power-play bez brankára. Penaltový rozstrel je už lotéria, šťastena sa priklonila na našu stranu. Teraz náš čaká intenzívna príprava na ďalší zápas, do Lučenca sa už nechceme vracať!"

Pinerola Futsal 1994 Bratislava – Mimel Lučenec 6:4 (2:1, 4:4) - po predĺžení

góly: Kyjovský 3, Valdemir Da Silva 2, Kozár – Lucas Matheus Dos Santos Alves 2, Matheus Ferreira Ribeiro, Emerson Junior De Lima
ŽK: Petterson Bruno Moura Da Silva, Victor Seiji Martins De Souza, Valdemir Da Silva, Willians Santos – Lucas Matheus Dos Santos Alves, Emerson Junior De Lima
400 divákov

Zápas, ktorý sa musel svojou dramatickosťou páčiť, vyhrala zaslúžene domáca Pinerola. Bolo to finále, v ktorom vynikal výkon Petra Kozára a strelecký potenciál Matúša Kyjovského.
Mimelu Lučencu sa vždy podarilo vyrovnať náskok Pineroly, a tak v riadnom hracom čase sa zápas končil remízou. V nadstavenom čase, kedy oba tímy hrali "pod 5 faulami", však mali navrch a viac síl domáci hráči. Valdemir Da Silva a hetrikový Matúš Kyjovský, strelili piaty a šiesty gól, na ktorý Lučenčania v power-play už nezareagovali.
Stav finále je 1:0 v prospechy Pineroly – hrá sa na 3 víťazné zápasy.

Ladislav Mikita, tréner Pinerola Futsal 1994: "Vedeli sme, že to dnes nebude ľahký zápas. Potvrdilo sa to aj na palubovke. Súper má svoju kvalitu, môže sa spoliehať na služby šiestich hráčov z Brazílie. My máme rovnako však svoju kvalitu, čo sme potvrdili aj v základnej časti. Prvé víťazstvo v prvom zápase je určite dôležité z pohľadu vývoja finálovej série, ale nie je rozhodujúce. Čaká nás ešte veľmi dlhá cesta pred nami, bol to dôležitý krok a chlapcom patrí vďaka."

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec:
 „Prvý finálový zápas sme nedotiahli do šťastného konca. Chýbalo veľmi málo,  aby sme my boli tí šťastnejší.
Zápas bol veľmi dobrý pre divákov, padlo až 10 gólov, čo je veľmi nezvyčajné vo finále. Škoda toho , že sme museli doťahovať nepriaznivý stav. Zlom v  zápase bol, keď rozhodca v prvom predĺžení neodpískal jasný faul na Matheusa (šiesty faul, následne by sme kopali 10 m voľný kop, možno by sme viedli my) a hneď z brejkovej situácie sme inkasovali piaty gól. Tento moment ovplyvnil celé dianie v zápase. Nám sa už nepodarilo vyrovnať stav, bohužiaľ sme ešte inkasovali počas power-play - hra s brankárom v poli šiesty gól a prvý finálový zápas sme tak prehrali 4:6.
Musíme sa teraz pripraviť na domáci zápas, ktorý sa odohráme netradične vo štvrtok 25. 4. 2019 o 18.30 h. Touto cestou chcem pozvať všetkých fanúšikov na tento zápas.“

MIMEL Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 4:3 (1:3) – 3:0

góly: Matheus Ferreira Ribeiro 3, Ricardo Camara Sobral Filho – Jose Wellington Matias Torres 2, Andre Luiz De Lima Silva
ŽK: Marlon Da Silva Luciano, Ricardo Camara Sobral Filho – Lucian Ferreira Da Silva, Aderson Ricardo De Souza Filho, Andre Luiz De Lima Silva
900 divákov

Jozef Kamenský, Mimel Lučenec: "Na úvodný gól sa čakalo do 9. min., kedy sa presadil ostrostrelec Makroteamu Wellington. Na strane domácich strieľal najmä Lucas, no väčšinou mieril mimo brány. Wellington potvrdil svoje kvality aj o dve minúty neskôr, kedy dostal hostí do dvojgólového vedenia. Športová hala Arena po ďalších dvoch minútach opäť stíchla, keď na 3:0 pre Makroteam zvýšil Silva. Osemnásta minúta priniesla domácemu táboru nádej. V útoku sa ocitli Luciano a Matheus Ferreira a druhý menovaný si otvoril svoj strelecký účet. Gól domácich povzbudil, no ich útoky väčšinou končili na výbornom brankárovi Kováčovi. Skóre sa už do polčasu aj vďaka konštrukciám oboch brán  nezmenilo. Žilina po prestávke nepoľavila a naďalej hrala aktívne s cieľom zvýšiť vedenie. Z gólu sa však radovali domáci . Priamy kop rozohrával Lucas, ktorý našiel voľného Matheusa Ferreiru a ten sa opäť nemýlil. Intenzita hry nabrala na obrátkach. Aj v druhom polčase sa krásnymi zákrokmi zaskvel gólman hostí Kováč, domácu svätyňu strážil pozorný Klema. V 36. min. sa Lučenec dočkal nádeje na predĺženie, keď Ferreira zaznamenal hetrik. Arena sa otriasla v základoch o minútu neskôr, kedy Ricardo Sobral otvoril Mimelu brány do finále - 4:3. Bojovní hostia začali hrať power-play, ale stav sa už nezmenil."

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "Našim cieľom bolo ukončiť semifinálovú bitku a postúpiť do finále. V tomto zápase sme v prvom polčase hrali veľmi nedisciplinovane a súper to využil na skórovanie. Žilina viedla už 0:3 , čo vyzeralo pre nás veľmi zle. Šťastie , že sme ešte stihli vstreliť gól do šatne a polčas skončil 1:3. V kabíne sme si povedali , že skúsime hrať našu hru. Hráčom som zdôraznil , aby verili v obrat. Potrebovali sme spresniť prihrávky a viac sa tlačiť do zakončenia z väčšej vzdialenosti. Tento faktor bol pre nás rozhodujúci, veď 4 gól to potvrdzuje. Krásnou strelou  Ricardo rozhodol o našom víťazstve. Som hrdý na našich hráčov , ktorí sa nevzdali a ukázali svoj charakter . Chcem im poďakovať za krásny zážitok. Prvý cieľ sme splnili - postup do finále. Teraz chceme splniť druhý cieľ a to je získať titul majstra Slovenska.
Veľké ďakujem patrí všetkým našim fanúšikom ktorí nás povzbudzovali celý zápas."