Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec – Lion Car MIBA Banská Bystrica 9:1 (3:0)

Góly: 15., 39. Matheus Ferreira Ribeiro, 18. Serbin, 19. Fehérvári, 31. Brunovský, 32. Grgič, 33. Čeřovský, 36. Ricardo Camara Sobral Filho, 39. Rafael Durval Da Costa Lira – 28. Kyjovský
ŽK: 38. Keszi – 14. Mikulišin, 18., 31. Péchy
ČK: 19. Olinha – 31. Péchy
Rozhodovali: Behančín, Botka, Mózer

Marián Berky (Tréner Mimel Lučenec): „Aj keď to vyzerá jednoznačne výsledkovo 9:1, tak to neodzrkadľuje zápas. MIBA do pätnástej minúty veľmi dobre bránila, my sme mali niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme nepremenili. Zápas mal tempo, veľa krásnych akcií na obe strany a pre diváka mohol byť konečne atraktívny. Spasenie prišlo v šestnástej minúte, keď Matheus strelil gól na 1:0. Tým sme sa uvoľnili a do polčasu sme ešte pridali dva góly. Škoda vylúčenia nášho brankára Olinhu, keď chytil zbytočne loptu pre pokutovým územím. V druhom polčase sme zle riešili našu situáciu troch proti dvom, kde súper získal loptu a ukážkovo nám predviedol situáciu dvoch na jedného. Potrestal nás a znížil stav na 3:1. Prišla naša päťminútová pasáž, kde sme strelili štyri krásne góly. Súpera sme zrazili na kolená, zápas sme si už užívali. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, bolo už vidieť rukopis trénera Bača. Naši hráči predviedli kolektívny výkon za čo im chcem poďakovať. Tak isto veľké ďakujem patrí našim fanúšikom.“

Richard Bačo (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „Zavítali sme ku najväčšiemu ašpirantovi na majstra do Lučenca. Tešili sme sa na zápas, kvalitný súper prešpikovaný zahraničnými hráčmi. Divácka kulisa je v Lučenci ohromná, pomáha tomuto športu sa rozvíjať. Pripravovali sme sa, aby sme aj my prispeli k tomuto sviatku. Vedeli sme, akú silu má lučenecký útok podporovaný brankárom Olinhom. Musím jednu vec hneď na úvod spomenúť, zahrali sme najlepších 16 minút pod mojim pôsobením. Žiaľ, je to málo, zápas trvá 40 min. Tých prvých 16 minút sme dokázali domácich eliminovať, ubrániť výjazdy brankára. Dovolím si tvrdiť, že sme boli vyrovnaným súperom pre domácich. Hra sa musela páčiť aj divákom, ktorí to veľakrát ocenili veľkým potleskom. Záver polčasu nám nevyšiel, urobili sme niekoľko individuálnych chýb, za ktoré nás Mimel trestal. Zvrat mohol prísť vylúčením brankára Olinhu, avšak početnú výhodu sme nedokázali zužitkovať. Gólom Kyjovského po prekrásnej akcii kapitána Rafanidesa, sme ešte chceli zdramatizovať duel, ale v rozkvete nás pribrzdil rozhodca, keď nám prísne vylúčil Maťa Péchyho. Tu sa ukázala sila domácich brazílčanov, keď oni túto výhodu elegantne využili. Posledných päť minút bolo pre nás asi najťažších, už sme nevedeli ubrániť dobre rozbehnutý stroj a inkasovali sme päť gólov.  To je však jediné, čo môžem vyčítať chlapcom, že to nedohrali so cťou. Niektorým aj vyhŕkli slzy smútku z tak vysokej prehry. Liga pokračuje ďalej a my keď nadviažeme na výkon z prvého polčasu, tak ideme správnou cestou, ktorou sme sa vydali. O týždeň sa doma stretneme s nováčikom z Nových Zámkov, jednoznačne pôjdeme za víťazstvom. Týmto by som chcel pozvať bystrického diváka na zápas.."

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica):  „Zápas v Lučenci u top favorita sútaže sme nezačali zle a až do 17 minúty sme sa so súperom držali herne aj výsledkovo. Bohužiaľ tri rýchle góly do šatne otriasli našim tímom. Podobný priebeh bol aj v druhom polčase, kde sme dokázali držať s domácimi krok len do jeho polovice. V tomto momente za stavu 3:1 bol vylúčený Péchy a od tohto momentu sme do konca zápasu boli proti Lučenčanom len štatistom a inkasovali sme až ďalších šesť gólov. Napriek hrozivému výsledku musíme chalanov pochváliť za 30 minútový kvalitný výkon. Treba však priznať, že kvalita súpera je v tomto roku opäť vyššia ako minulú sezónu a bude veľmi ťažké pre ostatné tímy vrátane nás, aby sme počas celej sezóny až do play off našli na nich recept ako ich poraziť."