Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

MŠK Žilina – Mimel Lučenec 1:4 (1:1)

Góly: 17. Ševčík – 19. Rafael Durval, 33. Matheus Ferreira, 39. Ricardo Camara, 40. Grgič
ŽK: Koleno, Marušinec, Belaník, Štrbák – Čeřovský, Matheus Ferreira, Ricardo Camara
Rozhodovali: Bohun, Belavý, Cisko

Veľký šláger sa hral pod Dubňom, kde na palubovku druhého tímu MŠK Žilina pricestoval líder z Lučenca a postavenie na špici pelotónu Varta Futsal ligy sa nemenilo, aj keď to bol vyrovnaný zápas. Už od úvodu sme sledovali kvalitný a vypätý zápas, ktorého skóre otvoril v sedemnástej minúte mladý reprezentant Matúš Ševčík, čo znamenalo, že Mimel musel doháňať skóre a to nebýva pri tomto tíme, obzvlášť v prebiehajúcej sezóne, častý zjav. Do polčasu však dokázal vyrovnať bývalý reprezentant Azerbajdžanu a jeden z lídrov mužstva Rafael Durval. Tento zásah sa ukázal ako nesmierne dôležitý, nakoľko sa do druhého dejstva vstupovalo za vyrovnaného skóre. V tom druhom potom Lučenec dokázal využiť skúsenosti a v záverečných minútach si aj napriek veľkej snahe a oduševnenému výkonu domáceho tímu zobral skóre na svoju stranu. Prvýkrát v stretnutí Mimel vyhrával po zásahu Matheusa Ferreiru. V závere už MŠK hral vabank, čo potrestali Ricardo Camara a Jakov Grgič. Lučenec ostáva naďalej jediným tímom bez straty bodu, na prvom mieste ich má už osemnásť. MŠK Žilina ostáva na prvej priečke a nakoľko MIBA Banská Bystrica zakopla, tak má stále trojbodový náskok, lenže líder jej ušiel už na rozdiel piatich bodov.

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina): „Vo veľmi dobrom zápase sme síce prehrali, ale vieme, kde máme resty a na čom máme, musíme pracovať. Som rád, že ku kvalite zápasu prispeli všetky strany - oba tímy, diváci a aj rozhodcovia. Súperovi gratulujem k víťazstvu a my už sa od dnes pripravujeme na ďalšeho súpera, ktorým bude MIBA Banská Bystrica.“

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): "Zápas proti Mšk Žilina rozhodli skúsenosti hráčov. Súper bol bojovný, ich mladý káder mal dravosť, ale naši hráči svojimi skúsenosťami zvládli tento zápas. V prvom polčase sa striedali šance na obidvoch stranách, kde vynikli svojimi zákrokmi brankári . Mali sme  niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme nedokázali zúročiť na strelenie gólu, aj preto polčasový stav bol 1:1. Druhý polčas sa niesol v našej réžii, hru sme kontrolovali. Nevedeli sme vstreliť gól, až prišla 33.min., kde po peknej akcii sme sa dostali do vedenia na 1:2. Mšk Žilina išla hrať power play, ktorú sme ubránili a pridali ešte dva góly (1:4). Chcel by som pogratulovať domácemu tímu k výbornému zápasu a tiež mojim hráčom k zvládnutému stretnutiu. Ja pevne verím, že takýchto zápasov bude čo najviac a všetci si budú užívať futsal."