Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec – ŠK Makroteam Žilina 6:2 (1:2), na zápasy 1:0

góly: Ricardo Camara Sobral Filho 2, Gustavo Henrique Steinwandter, Matheus Ferreira Ribeiro, Lucas Matheus Dos Santos Alves, Emerson Junior De Lima – Andre Luiz De Lima Silva, Krišotofík
ŽK: Lucas Matheus Dos Santos Alves – Hudek, Krištofík, Lucian Ferreira Da Silva, Aderson Ricardo De Souza Filho
ČK: Oberman
900 divákov

Jozef Kamenský, Mimel Lučenec: "Prvý semifinálový duel medzi Mimelom Lučenec a ŠK Makroteam Žilina ponúkol dávku gólov, kariet, faulov aj krásnych a rýchlych futsalových akcií.
Od úvodného hvizdu sa naplnili predpoklady a oba tímy začali hrať útočne. V jednom z útokov bol faulovaný domáci Marlon. Z následnej štandardky otvoril skóre Lucas. Hra sa pritvrdila, začali sa množiť fauly. Bojovní Žilinčania sa v 15. min. radovali, keď sa presadil Silva. Situácia sa na palubovke neupokojila, naďalej sa hralo tvrdo. Hostia si neskôr pripísali šiesty faul. Gustavov pokus zo značky PK aj následnú dorážku však gólman Kováč vychytal.
Krátko na to sa situácia otočila a výhodu PK mala Žilina. Šancu De Souzu zneškodnil Oberman. Po ďalšom faule sa už Krištofík z PK nemýlil a skóre zmenil na polčasových 1:2.
Lučenec začal po prestávke aktívne. Jednu z akcií v poli rozbiehal aj brankár Oberman. K lopte sa však dostal hosťujúci hráč, ktorého samostatný nájazd brankár Lučenca zneškodnil za cenu faulu. Rozhodcovia mu udelili červenú kartu a Mimel mal pred sebou dve minúty v oslabení. Makroteam sa snažil nájsť dieru v domácej obrane, no nebol úspešný. Novohradčania udržali stav počas náročnej dvojminútovky aj vďaka fanúšikom, ktorí povzbudzovaním na seba symbolicky vzali povinnosti vylúčeného hráča. Aj masívna podpora sa odrazila na ďalšom obraze hry. Rýchle útoky dobre hrajúcej Žiliny končili na domácej obrane a výborne chytajúcom brankárovi Klemovi. Na druhej strane exceloval gólman Kováč, ktorý vyťahoval jeden zákrok za druhým. V 29. min. ho však vyrovnávajúcim gólom prekonal Matheus. O minútu neskôr Gustavo zvýšil na 3:2. V 35. min. Arena opäť burácala. Marlon sa preštrikoval hosťujúcou obranou, našiel voľného Dentinha a ten nekompromisne poslal loptu do siete na 4:2. Makroteam začal hrať power-play. Odkrytú bránu však domáci Ricardo potrestal až dvakrát a uzavrel tak skóre na 6:2."

Marián Berky, Mimel Lučenec: "Vstup do prvého zápasu v semifinále proti Makroteam Žilina bol pre nás veľmi dôležitý. Som rád že sme ho zvládli, aj keď to bolo veľmi náročné.
V 1. Polčase sme sa ujali vedenia už 4 minúte po PVK . Súper hrozil prevažne rýchlymi brejkami, ktoré mal veľmi nebezpečné. Jeden z nich premenili a vyrovnali stav na 1:1. Priebeh zápasu bol vyrovnaný , agresivita stúpala počas polčasu, kde obe mužstvá nazbierali 5 akumulovanych faulov a následne kopali 10 m voľné kopy . Z našej strany sme nepremenili , naopak súper skóroval a ujal sa vedenia 1:2.
Do 2 polčasu sme si povedali, že zvýšime pohyb a spresnime prihrávky. Moment zápasu bolo vylúčenie nášho brankára a následne neinkasovanie gólu v oslabení 4 proti 3, kde sme dobre ubránili ich presilovku. Toto sa ukázalo ako najdôležitejšie. V 29 minúte sme vyrovnali Matheusom na 2:2 a následne v 30.minute krásnou strelou Gustáva sme otočili vývoj stretnutia na našu stranu (3:2). Dôležitý okamih pre nás bolo neinkasovanie gólu počas Power play hry (5 proti 4 ) , kde sme stav upravili na 6:2 v naš prospech. Hráči ukázali vnútornu silu a kolektivnost. Chcem im poďakovať, takisto našim fanúšikom ktorí nás povzbudzovali počas celého zápasu."

ŠK Makroteam Žilina: "Prvý semifinálový zápas v Lučencimal asi všetko, čo patrí k vrcholiacej sezóne -nervozita, chyby, nepremenené pokutové kopy, krásne góly, dvojnásobný obrat vývoja skóre, plné hľadisko... Žiaľ konečný výsledok nie je pre nás priaznivý, hoci všetko možno mohlo byť inak nebyť nepremenených vyložených šancí najmä z brejkových situácií, nepremenenej penalty, nevyužitej presilovky po vylúčení domáceho brankára... Hrá sa však na góly, domáci boli efektívni, využili všetky naše chybičky. Rozhodujúcim faktorom bola zrejme nevyužitá presilovka pri vylúčení brankára Obermana za stavu 2:1 a následne dva inkasované góly v rýchlom slede za sebou v polovici druhého polčasu, ktorými Lučenec otočil skóre na 2:3. Ideme ďalej, hoci prehrávame 0:1 na zápasy, sme sa opäť presvedčili, že s Lučencom sa dá hrať vyrovnaná partia, v ktorej budú rozhodovať detaily."