Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

MIMEL Lučenec - Lion car MIBA Banská Bystrica 10:4 (4:3), na zápasy 3:0

góly: Lucas Matheus Dos Santos Alves, Lucas Matheus Dos Santos Alves, Greško po 2, Serbin, Emerson Junior De Lima, Petík – Konder, Evandro Oliveira Salvador Silva, Jackson Maciel Silva, Tužinský
ŽK: Čief, Jackson Maciel Silva, Tužinský
650 divákov

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "V tomto zápase sme mali raketový štart. Z krásnych akcií sme viedli 3:0. Súper nevedel kde má  skôr skočiť. Potom sme z nedôslednosti inkasovali lacné góly a stav do polčasu bol 4:3, kde miesto toho aby sme skóre navyšovali a hru kontrolovali , tak urobíme drámu. Do druhého polčasu sme si povedali, že budeme viac koncentrovaní a v defenzíve dôslednejší. Miba začala hrať Power play a pokúšala sa zo zápasom niečo urobiť vo svoj prospech, ale našou dobrou obranou sme im to prekazili. Vstrelili sme ďalšie góly a stav navyšovali na konečných 10:4.Divákom sa zápas musel páčiť. Štvrťfinále sme prešli 3:0 čo bol náš cieľ. Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom ktorí nás povzbudzovali počas zápasu.

"Úvod zápasu patril Mimelu, ktorý už v 4. min. viedol 3:0 po góloch Ferreiru, Lucasa a Serbina. Hosťujúcemu Tužinskému sa krátko na to podarilo prekonať domáceho brankára a Bystričania viditeľne ožili. V 7. min. Oliveira vsietil kontaktný gól na 3:2. Situáciu zachraňoval domáci Lucas, ale hneď v 8. min. Silva znovu skorigoval na rozdiel jedného gólu. Hostia nechceli predať kožu lacno a už v prvom polčase viackrát hrali power-play. Gól však už do prestávky zásluhou gólmanov Obermana a Hanakoviča aj konštrukcie oboch bránok nepadol.
Obe strany začali druhý polčas opatrnejšie, čakalo sa na ďalší gól. Približne prvých osem minút bolo ticho, no potom sa vrece znovu roztrhlo. V prospech Lučenca sa trafili Greško, Dentinho a Ferreira. Na tri rýchle góly ešte dokázal zareagovať Konder znížením na 7:4, ale to bolo posledné slovo bojovnej Banskej Bystrice. Hostia aj v druhom dejstve skúšali power-play, ktorú však domáci trestali zásahmi do nestráženej brány. Posledné minúty ešte režíroval Mimel, keď na konečných 10:4 upravili Steinwandter, Petík a Greško.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "V treťom zápase štvrťfinále v Lučenci sme chceli aktívne s vysokým napadáním a skúšať po prvých striedaniach okamžite powerplay. Bohužiaľ kým sme sa k nej dostali, prehrávali sme vo štvrtej minúte už 0:3. Následne sa nám podarilo narušiť rytmus súpera a naša agresivita stúpala, čím sme dokázali do polčasu znížiť na 3:4. V druhom polčase sa hral opäť aktívny futsal, no bohužiaľ sa nám nepodarilo vyrovnať a opäť sme si vybrali katastrofálne dve minúty v polovici druhého polčasu, kde nám super strelil tri góly a hoci ešte Konder znížil na 4:7, v posledných dvoch minútach sme opäť inkasovali tri góly. Celkový dobrý herný prejav zápasu nám teda pokazili tri trojminútovky, v ktorých sme inkasovali až deväť gólov. V rámci celej série ma mrzí, že v každom zápase sme si vybrali slabšie minúty počas ktorých nám super vždy strelil rozhodujúce góly a naše výborne pasáže tým pádom idú do zabudnutia.

Výhľadovo do budúcej sezóny ma teší fakt, že medziročný výkonnostný rast našich domácich chalanov je evidentný, hlavne zásluhou ich poctivého prístupu k tréningom, za čo im chcem aj touto cestou poďakovať. Negatívom je však veľmi úzky káder, ktorý bol síce doplnený o kvalitných Brazílskych hráčov, no ich adaptácia nie je vždy jednoduchá a naše očakávania sú často vyššie ako je realita. Každopádne bez nich by sme túto sezónu so cťou nedohrali."