Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec – Lion car MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:1) – na zápasy 1:0

góly: Lucas Matheus Dos Santos Alves, Emerson Junior De Lima po 2,  Marlon Da Silva Luciano – Evandro Oliveira Salvador Silva 2
ŽK: Hendrius Da Silva, Jackson Maciel Silva (obaja MIBA)
750 divákov

Jozef Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "
Úvod prvého štvrťfinálového zápasu vyšiel lepšie domácim, keď už v 4.min vyhrávali po góloch Lucasa a Marlona 2:0.  V polovici prvého polčasu využil chybnú rozohrávku domácich Evandro a znižuje na 2:1. Domáci sa snažili postupným útokom prekvapiť súpera ale súper výborne bránil a v niekoľkých prípadoch sa zaskvel aj výborne chytajúci Hanakovič v bráne MIBY. V 14.minúte mu ale nedal šancu Dentinho, ktorý nádhernou strelou vymietol šibenicu hosťujúceho mužstva. Do kabín odchádzali hráči za stavu 3:1.
V úvode 2.polčasu domáci zvyšujú vedenie na 4:1 a kontrolujú priebeh zápasu.
V 26.min ale vykresal iskierku nádeje pre hosťujúce mužstvo opäť Evandro, ktorý znižuje na 4:2. Domáci mali naďalej prevahu ale sľubné šance nedokázali premeniť na gól. Až v závere zápasu opäť Dentinho z pokutového kopu uzatvára skóre zápasu na konečných 5:2."

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "Vstup do prvého zápasu v play off štvrťfinále sme mali veľmi dobrý. Vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí, z ktorých sme premenili dve a viedli sme 2:0. Súper hrozil prevažne rýchlymi brejkami, ktoré skončili na našom brankárovi. V 8.min sme ponúkli súperovi vstreliť kontaktný gól na 2:1. Trochu nás to pribrzdilo, ale ďalej sme sa snažili byť aktívnejší v zápase a vytvárali sme si gólové príležitosti. Po peknej akcii Dentinho upravil na 3:1. V úvode druhého polčasu sme vstrelili gól a stav bol 4:1 pre Mimel Lučenec. Súpera sme nepúšťali do hry a celkovo sme si kontrolovali priebeh zápasu. Z ďalších šancí sme mohli vylepšiť skóre zápasu, čo by súpera zlomilo. Nie my si naopak necháme vstreliť gól (4:2) , ktorý ich naštartoval. V závere Miba začala hrať Power play, ktorú sme dobre ubránili. Na konci sme ešte vstrelili gól z 10m voľného kopu a stav stretnutia upravili na 5:2. Hráčov chcem pochváliť za prístup v zápase. Takisto veľké poďakovanie patrí všetkým našim fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali počas zápasu."

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Na prvý zápas play off do Lučenca sme cestovali s odhodlaním hrať aktívne a potrápiť súpera viac ako v nedávnom domácom zápase. Bohužiaľ už v úvode sme inkasovali dva góly. Od tohto momentu až do konca polčasu sa nám darilo dostávať sa do šancí, hoci aj domáci mali veľa príležitostí na skórovanie, no Hanakovič v našej bráne bol počas celého zápasu výborný. Polčasový výsledok 3:1 nám stále dával šancu na úspech, no hneď v úvode druhého polčasu sme opäť inkasovali. Následne sme opäť pridali na aktivite a dokázali sme znížiť stav gólom Oliveiru, ale ďalšie možnosti sa nám už nepodarilo využiť a naopak v závere Lučenčania zvýšili z pokutového kopu. Chalanov musím za celý zápas pochváliť, odovzdali na palubovke maximum a vo výbornej kulise sme boli domácim dôstojným súperom. Dúfam, že v domácom zápase chalani nadviažu na tento výkon a pokúsime sa zabojovať o historicky prvé víťazstvo v play off."