Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

TNF Lions Prievidza – Mimel Lučenec 5:13

Góly: 10. Kopál, 20. Važan, 25., 28. Madarász, 37. Búry – 3., 13. Rafael Durval Da Costa, 9., 20., 23., 24., 31. Matheus Ferreira Ribeiro, 12., 39. Čeřovský, 21., 28. Fehérvári, 40. Greško
Rozhodovali: Matula, Kopec, Brutvanová

Favorit potvrdil svoju úlohu, ale Prievidza hlavne v prvom polčase kládla odpor. Rafael Durval Da Costa otvoril skóre v tretej minúte, o chvíľu neskôr zvyšoval neskorší hrdina zápasu Matheus Ferreira Ribeiro. Na rozdiel jedného gólu ešte upravil Kopál, lenže do prestávky sa na strane hostí presadili druhýkrát Matheus Ferreira a okrem neho aj Daniel Čeřovský. Z domácich znižoval Važan. Po zmene strán rýchlo zvýšil Attila Fehérvári, napodobnil ho hattrickovým gólom Matheus Ferreira a tento Brazílčan následne strelil aj svoj štvrtý presný zásah. Madarász síce dvomi gólmi v krátkom slede ešte vykresal akú takú iskierku nádeje lenže Fehérvári vsietil svoj druhý gól v stretnutí, Matheus pridal už piaty a v závere na zásah Búryho odpovedali Čeřovský aj Greško. Lučenec zasypal súpera trinástimi gólmi, pričom ale dostal päť a to je najvyšší počet v tejto sezóne. Každopádne, zverenci trénera Mariána Berkyho ostávajú na prvom mieste bez straty bodu, Prievidza je posledná a doposiaľ nebodovala.

Ladislav Idrányi (manažér TNF Lions Prievidza): "Do zápasu 8. kola a zároveň odvetného stretnutia s najväčším adeptom na majstrovský titul (prvý zápas 3:17), nastúpili naši futsalisti s jednou novou posilou, Longjie Xia, a navrátilcom v tíme Tomášom Gundom. Chlapci boli dobre naladení, no zo začiatku stretnutia hrali až s príliš veľkým rešpektom, kedy sa hralo viac menej iba pred našou obrannou zónou. Lučenec "vyzdobený" niekoľkými legionármi z Brazílie či Chorvátska, doplnený kvalitnými hráčmi aj z našej reprezentácie, bol húževnatý a trpezlivý. Vedeli, že svoje góly dajú, no naši chlapci dokázali urobiť dôležitý krok v tomto stretnutí, a to keď sa osmelili na útočnú hru, znížili na priebežných 1:2 a dokonca si v krátkom časovom priestore dokázali vytvoriť ďalších pár krásnych šancí, až tutoviek. Týmto naši hráči zbrzdili dovtedy dosť suverénne sa vyvíjajúcu hru hostí z Lučenca, čím sa naskytla otvorenejšia a atraktívnejšia hra, či pre samotných hráčov, alebo pre oko diváka. Polčas sme tak prehrali 2:5, konečné skóre bolo 5:13, čo oproti prvému vzájomnému stretnutiu je výrazná zmena, a nebyť dvoch vlastných gólov a dvoch hrubých zaváhaní a "mikrospánkov" v obrannej činnosti, bol by výsledok o to krajší a prijateľnejší. Chlapcom patrí veľký rešpekt za ich doterajšiu prácu a napredovanie. Tréner A mužstva TNF Lions Prievidza, pán Jamrich Peter, musel mať do nedávna veľa pevných nervov a obrovskú dávku trpezlivosti, no je vidieť pokrok, či už tímový, alebo individuálny, a vynaložená energia začína odmeňovať. Samozrejme nás čaká ešte neskutočne dlhá cesta, ale veríme, že budeme len napredovať. V piatok nás privíta na svojej palubovke MIBA Banská Bystrica, kde sa pokúsime nadviazať na pozitíva z našej hry, no štyri dni na to nás čaká jeden z najdôležitejších stretnutí sezóny, kedy netradične v utorok 26.11. o 19:00 budeme v domácej hale v Prievidzi hostiť ŠK Mayerson Nové Zámky."