Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

MIMEL Lučenec - Lion car MIBA Banská Bystrica 9:3 (4:2)

góly: Fehérvári, Gustavo Henrique Steinwandter, Ricardo Camara Sobral Filho po 2, Marlon Da Silva Luciano, Matheus Ferreira Ribeiro, A. Hricov – Evandro Oliveira Salvador Silva 2, Konder
ŽK: Matheus Ferreira Ribeiro – Čief
700 divákov

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: "Do zápasu sme vstúpili veľmi nekoncentrovaní a hneď v prvej minúte sme dostali gól. Hráčov sme museli nabádať k väčšej aktivite, čoho dôsledkom bolo otočenie stavu z 0:1  na 3:1 a vytvoreniu ešte ďalšich príležitosti na skórovanie. Škoda, že sa nám ich nepodarilo premeniť. Počas 1. polčasu sme mali veľké množstvo nevynútených strát, z čoho  súper mal nebezpečné brejky, ktoré keby premenil, tak stav mohol byť pre nás nepriaznivý. Do polčasu sme si udržali bezpečný dvojgólový náskok, aj keď hra nebola podľa našich predstáv. Do 2. polčasu sme išli s jednoznačným cieľom a to neponáhľať sa, ale pripraviť si herné situácie na skórovanie, čo sa nám aj darilo. Mrzí ma len, že sme v niektorých prípadoch nezodpovední v defenzíve a podceňujeme situácie. Budeme musieť v tréningovom procese zapracovať na prepínaní z ofenzívy do defenzívy. Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom za výbornú kulisu."

tréner Marián BERKY: video tu

Jozef Kamenský, prezident MIMEL Lučenec: "Aj ôsme kolo Varta Futsal ligy bolo pre Mimel Lučenec víťazné. Novohradčania opäť potvrdili svoje kvality a sériu bez prehry natiahli na šesť zápasov .
Vstup do zápasu mali lepší Bystričania, keď sa gólovo zapísal Silva. Radosť hosťom ale o 3 min. neskôr pokazil Sobral, ktorý poslal loptu do siete pomedzi nohy brankára Hanakoviča. Netrvalo dlho a domáci Luciano dostal Mimel do vedenia. To vzápätí zvýšil Hricov, ktorý na seba neskôr prevzal úlohu gólmana a hlavou zastavil tvrdú strelu smerujúcu do lučeneckej brány. Následné šance domácich Kočiša a Sobrala alebo Bystričanov Rafanidesa a Kondera stav nezmenili. Predviedli sa aj brankári Obermann a Hanakovič. Hostia spod Urpína sa v 16. min. dočkali kontaktného gólu z kopačky Silvu. To sa ale nepáčilo Fehérvárimu a upravil na polčasových 4:2.
Približne 4 min. po prestávke za domácich pridal Steinwandter. Kým pokus hosťujúceho Dobrotu v sieti neskončil, domáci kapitán Fehérvári po spolupráci so Sobralom zvýšil vedenie domácich. Krátko na to padol posledný gól Bystričanov v zápase. Lučenec však nemal dosť a pridal ešte tri góly. Hostia chceli stretnutie zdramatizovať hrou bez brankára, no Mimel si jednoznačnú výhru ustrážil."

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Úvod zápasu nám vyšiel, keď sme hneď v prvej minúte skórovali. Tým sme možno vyhecovali súpera, ktorý zvýšenou aktivitou v priebehu pár minút otočil skóre na 3:1. Do polčasu sa nám síce podarilo znížiť, no gól do šatne počas slabšej koncentrácie pri rohovom kope zabezpečil opäť domácim dvojgólové vedenie. Aj v druhom polčase boli Lučenčania lepším tímom, ale naši chalani bojovali a vypracovali si dosť príležitostí. Po každej našej nevyužitej šanci nás súper trestal zvyšovaním vedenia. Konečné skóre tak bolo opäť pre nás trošku kruté."