Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Tak ako minulé kolo tak aj to 6. sme hráli so súperom, ktorý má medailové ambície. Svedčí o tom kvarteto brazílských hráčov, hráči širšieho či užšieho kádra reprezentácie ale hlavne doterajšie výsledky Žiliny vo VARTA FUTSAL LIGE, a tak sme vedeli, že nás nebude čakať jednoduchý zápas. Do douelu sme vstúpili opatrnou hrou, kde sme sa snažili využívať priestory, ktoré sa nám pri dobrej zónovej obrane súpera otvárali. Po rýchlom brejku súpera sme v zápase prehrávali ale do pár minút sme zápas dokázali otočiť v náš prospech a polčas sme si ustrážili a tak do šatní sme šli s náskokom jedného gólu.

V druhom polčase sme sa pripravili na úvodný tlak Makroteamu, ktorý sme ustáli a vyrážali do brejkov, ktoré sme pretavili do dvoch gólov. Súper sa odhodlal k hre bez brankára a po krásnej prihrávke a našom malom zaváhaní v obrane skorigoval na rozdiel dvoch gólov. To nám ale vietor z plachiet nezobralo a zápas sme takticky a hlavne efektívne dohrali a skóre navýšili na konečných 3:7. Hráči splnili trénerové pokyny i taktiku a my sa môžme aj naďalej ťešiť z neporaziteľnosti v našej futsalovej lige.

ŠK Makroteam Žilina – MIMEL Lučenec 3:7 (2:3)

góly: Patrik Krištofík, Jose Wellington Matias Torres, Andre Luiz De Lima Silva - Matheus Ferreira Ribeiro 2, Anton Brunovský, Attila Fehérvári, Robert Greško, Adrián Hricov, Marlon Da Silva Luciano
ŽK: Robert Greško
130 divákov

Marián Berky, tréner Mimel Lučenec: „Zápas bol 1. polčas vyrovnaný, obe mužstvá hrali aktívne. V zápase sa striedali krásne akcie, myslím si, že pre diváka to bol atraktívny zápas. Veľmi dôležité bolo, že sme odskočili o 2 góly, súpera sme prakticky držali od našej bránky dostatočne ďaleko. Momentom zápasu bolo, že sme vstrelili 5. gól. Takisto dôležité bolo ubránenie power-play súpera, ktoré trvalo 13 minút. Inkasovali sme síce jeden gól, ale strelili dva. S výkonom mužstva som spokojný, aj keď niektorí hráči v ofenzíve zaostávali za svojou výkonnosťou, nahradili to dobrým bojovným výkonnom v defenzíve. Chcem poďakovať súperovi za korektný zápas a prostredie.“

ŠK Makroteam Žilina: "Sobotňajší duel sme nezvládli, hostia nás predčili v efektivite. Všetky naše defenzívne chyby, a tentokrát ich bolo viac ako veľa, využili. V prvom polčase sme mali premeniť viac našich gólových šancí, mohol byť priebeh hry iný. Súper vyhral zaslúžene, gratulácia od nás do Lučenca... Divák v hale i pri obrazovkách TV Eso mohol vidieť veľmi kvalitný príťažlivý zápas."

zostrih zápasu nájdete TU: MAKROTEAM ŽILINA vs. MIMEL LUČENEC