Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Mimel Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 9:6 (5:1)

Góly: 2., 5., 9., 15. Caio, 3. Brunovský, 27. Serbin, 27. Keszi, 29. Fehérvári, 36. Grcič - 14. Baláž, 23., 31. De Lima Silva, 35., 37., 40. Jose Wellington

ŽK: Čeřovský – Jose Wellington

Rozhodovali: Polomský, Budáč, Mózer

Mimel Lučenec vstúpil do nadstavbovej časti najlepšej štvorky Varta futsal ligy len s jedným brazílskym legionárom v zostave. Caio však krajanov dobre zastúpil a postaral sa o úvodný gól. Rýchlo ho nasledoval Brunovský. V 9. min. mal už rozbehnutý Caio na konte hetrik a Mimel vyhrával 4:0. V 14. min. si strelecký účet otvoril kapitán Žiliny Baláž a znížil stav na  (4:1). Brazílčan Caio bol však stále pri chuti a uzavrel polčas na 5:1. Druhý polčas priniesol pre divákov až deväť gólov. Vysoký rozdiel nakopol hostí, ktorí po prestávke zvýšili výkon, čo sa odrazilo na góle Andreho De Lima Silvu na 5:2. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, až do 27. min., kedy Serbin zvýšil na 6:2. Krátko na to ho nasledoval kapitán lučeneckej juniorky Keszi (7:2). Makroteam začal hrať power-play, čo potrestal domáci kapitán Fehérvári gólom do nestráženej brány (8:2). Tlak hostí následne využil Andre De Lima Silva a znížil na 8:3. Záver zápasu patril premenenému pokutovému kopu Grciča aj výborne hrajúcemu Žilinčanovi Josemu Wellingtonovi, ktorý sa blysol krásnymi gólmi a hetrikom (9:6).

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec: "Prvý polčas sme mali výborný, v defenzíve sme boli kompaktný a v ofenzíve sme dominovali. Súpera sme ku ničomu nepustili. Škoda nevyužitých ďalších šancí. V zápase sa rozstrieľal Caio De Jesus, s ktorým ešte musíme popracovať na defenzíve. Zahrali si viacerí Slováci. Myslím si, že aj mladý Kezsi celkom zapadol a dal hneď gól, čím potvrdil svoj dobrý výkon . Druhý polčas už bol o tom, že sme veľa špekulovali a hľadali ťažšie varianty miesto toho, aby sme hrali jednoducho. Hrali sme nie futsal, ale futbal v hale. Naháňali sme sa so súperom, ktorý už nemal čo stratiť a išiel do power-play. Defenzíva už tak dobre nepracovala, a veľa herných situácii sme podcenovali. Neboli sme už tak koncentrovaný a zbytočne sme si nechali vystreliť 4 góly za stavu 8:2. Takýchto chýb sa musíme vyvarovať v ďalších zápasoch. Chcem hráčov pochváliť za prvý polčas, ktorý bol z našej strany výborný. Poďakovať chcem všetkým našim fanúšikom za povzbudzovanie počas celého zápasu.“

Attila Fehérvári, kapitán Mimelu Lučenec:"Je to dobrý systém. Budeme hrať vyrovnané a ťažké zápasy, čo je dôležité. Dúfam, že prvé miesto si obhájime a vyhráme ešte nejaké 2-3 zápasy, aby sme si pred semifinále oddýchli. Určite chceme v nadstavbe víťaziť."

TABUĽKA SKUPINA 1 - 4
1.Mimel Lučenec 13 13 0 0 120:37 39
2.MŠK Žilina FUTSAL 12 9 1 2 87:33 28
3.MIBA Banská Bystrica 12 7 1 4 58:43 22
4.ŠK Makroteam Žilina 13 6 0 7 78:72 18