Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

Sponzori a partneri klubu

                                             

Všetci partneri klubu

Futsalový klub Mimel Lučenec sa stal víťazom Varta futsal ligy

Súťaž sa z objektívnych dôvodov nedohrala, ale Mimel ňou kráčal neohrozene. Lučenčania neprehrali počas minulej sezóny ani jeden zápas. Malé zaváhanie však prišlo na palubovke Banskej Bystrice, kde Lučenčania remizovali s domácou Mibou. Najlepšími strelcami sa stali Ricardo Sobral a Matheus Ferreira, obaja strelili zhodne po 22 gólov. Medzi užitočných hráčov Lučenca však patrili najmä Rafael Durval a Jakov Grcič. Za najlepšieho hráča minulej sezóny označili Lučenčania a futsalová verejnosť Petra Serbina, ktorý od sezóny 2014/2015 zaznamenal 108 gólov v 101 stretnutiach.

Pohár a medaile prišiel Lučenčanom odovzdať prezident Slovenského futsalu Dušan Dobšovič. Nechýbali ani predstavitelia mesta. Primátorka Alexandra Pivková a zástupca primátorky Pavol Baculík.

Alexandra Pivková podporuje šport v meste. „Zvlášť v dnešných časoch potrebujú športové kluby a športujúca mládež našu podporu. Úspechy ktoré dosiahli naši lučeneckí futsalisti z klubu Mimel, sú pre nás odkazom, že sa ich oplatí podporovať.“

Nová sezóna predstavuje pre Mimel Lučenec veľkú výzvu. Klub si zahrá okrem domácej súťaže aj Ligu majstrov. V kabíne veria, že sa situácia okolo koronavírusu upokojí, aby mohli povolať aj hráčov z Brazílie. Podľa Milana Kamenského má klub pripravené viaceré možné scenáre.

Počas budúcej sezóny budeme pokračovať pod komerčným názvom Mimel Lučenec, nakoľko sponzoring zo strany tejto firmy zostal v plnej výške. Dnes už viem povedať, že spoločnosť KAM Rent ostáva taktiež. Ostatných sponzorov ešte nemáme dotiahnutých. Nevieme s akou podporou môžeme rátať zo strany mesta, takže náš rozpočet na budúcu sezónu ešte nie je finálny,“ upresnil Milan Kamenský.

Mimel Lučenec chce mať profesionálny štatút

Mimel Lučenec sa už pár rokov snaží o dosiahnutie štatútu profesionálneho klubu. „V minulosti to bolo finančne nerealizovateľné. Slovenský futbalový zväz pýtal od profesionálnych klubov zábezpeku vo výške 12 000 € a hráči museli byť riadne vedení zamestnanci. Aktuálne zväz rokuje o zmiernení týchto podmienok. Na stole je viacero variant. Veríme, že sa to podarí čím skôr dotiahnuť do úspešného konca,“ ozrejmil prezident klubu.

Amatérske zmluvy platia len v rámci Slovenskej ligy. „V našom mužstve vychovávame mladých a nádejných domácich hráčov, ale aj legionárov. Pripadáme si na smiech, keď sa hráči po sezónu rozhodnú zmeniť klub a nám ani nezavolajú. O tom, že za daného hráča nedostaneme vôbec nič ani nehovoriac. Profesionálne zmluvy by pre nás tento problém vyriešili,“ prezradil prezident Mimelu Lučenec.

Mimel prihlási do súťaže novú mládežnícku kategóriu

Podľa slov Milana Kamenského v klube pokračujú v práci s mládežou. Pre mladých chlapcov z Lučenca a jeho okolia je futsal stále viac atraktívnejší. „Pokračujeme v práci s juniormi. Ak sa nám všetko podarí zrealizovať, tak už nebudeme mať len mužstvo U-20, ale aj U-17.“

Marián Berky verí, že v horizonte piatich rokov budú v Lučeneckej aréne hrať kvalitní domáci odchovanci. „Trénujem chlapcov futbal a na ich reakciách je vidieť, že majú záujem aj o futsal. Príde čas, keď si budú musieť vybrať, aby sa boli schopní riadne vyprofilovať.“

Všetci slovenskí hráči zostávajú

Mimel Lučenec ráta do budúcej sezóny s viacerými možnými scenármi. „Zatiaľ nemáme vysporiadaný rozpočet a nevieme ako to bude s hráčmi z Brazílie. Všetci slovenskí hráči zostávajú. Naďalej rátame s chorvátskym reprezentantom Jakovom Grcićom. Kontaktovali sme už aj viacerých výborných slovenských hráčov. Nie je to však dotiahnuté na 100 percent, takže zatiaľ nebudem konkrétny,“ uviedol Milan Kamenský.

Liga majstrov bude možno opäť v Lučenci

Mimel sa bude snažiť zorganizovať ligu majstrov v domácej ARENE. „Je to veľká reklama pre mesto, ale aj pre klub samotný. Treba si uvedomiť, že je to udalosť, ktorá nie je každodenná. Počas vyhodnotenia ročníka sme sa rozprávali so zástupcami agentúry, ktorá nám pomáhala s organizáciou aj minule. Robíme postupné kroky, aby sa to podarilo, UEFA však stále nevydala oficiálne termíny zápasov,“ vysvetlil prezident klubu.

Samotný tím skladá tréner Marián Berky„Všetko závisí od žrebu a od toho, do akej skupiny sa dostaneme. Môžeme hrať predkolo so slabšími súpermi alebo hlavné kolo, ktoré je rozdelené na dve skupiny. Prestížnu A, z ktorej postupujú tri mužstvá a slabšiu skupinu B, z ktorej postupuje jeden tím. Osobne by sa mi páčilo, keby sme hrali s lepšími súpermi, mohli by sme si tak zahrať napríklad proti Barcelone, Sportingu či Parížu.“

Reštart Varta futsal ligy

Najvyššia futsalová liga mala po odstúpení klubu Pinerola počas minulej sezóny iba 7 účastníkov. „Mám informácie, že je záujem zo strany viacerých mužstiev o vstup do najvyššej futsalovej súťaže. Verím, že budúcu sezónu bude mať 10 účastníkov, aby sa liga mohla odohrať v pôvodnom formáte,“ uzavrel Milan Kamenský.

článok redakčne spracoval Filip Mózer

Víťaz futsalovej VARTA extraligy 2019-2020
????
MIMEL LUČENEC

Realizačný tím:
Milan Kamenský - majiteľ klubu - prezident 
Jozef Kamenský - majiteľ klubu - manager
Miroslav Léke - generálny sponzor
Marián Berky - tréner
Marián Mózer - lekár 
Erika Šerfözoová - masér, fyzioterapeut
David Zold - fitness tréner 

Káder mužstva:
Attila Fehérvári - kapitán mužstva ??
Anton Brunovský - hráč ??
Peter Serbin - hráč ??
Róbert Greško - hráč ??
Peter Petík - hráč ??
Richard Oberman - brankár ??
Erik Klema - brankár ??
Olinha - brankár ??
Matheus Ferreira - hráč ??
Jakov Grcič - hráč ??
Caio Cesar - hráč ??
Rafael Durval - hráč ??
Ricardo Sobral - hráč ??
José Wellington Torres - hráč ??
Peter Mikuš - brankár ??
Johne Melo - hráč ??
Gabriel Lemonaco - hráč ??
Daniel Čeřovský - hráč ??
Tomáš Mészáros - hráč ??
Adam Keszi - hráč ??
Radim Babiak - hráč ??

Mimel Lučenec kráčal v sezóne 2019/20 za majstrovským titulom. Málokto pochyboval, že by sa klub z južného Slovenska na konci netešil. Rozbehnutých zverencov Mariána Berkyho však nakoniec zastavil koronavírus, ktorý nedovolil dokončiť ročník. V exkluzívnom rozhovore o sezóne aj koronakríze hovorí majiteľ Mimelu a manažér – Jozef Kamenský.

Mužstvo ste stavali tak, aby vyhralo titul. Aké sú teda vaše pocity, keďže vám túto snahu zmarila „vyššia moc“?

Samozrejme sme sklamaní, že sme nemohli prácu dotiahnuť do úplného a úspešného konca, takže pocity sú zmiešané, ale na druhej strane všetci členovia klubu odviedli výbornú prácu a aj preto sme jednoznačne vyhrali základnú časť a následne aj nadstavbovú časť. Výsledkom celého nášho snaženia je celkové prvé miesto, ktoré si myslím, že bolo udelené spravodlivo najlepšiemu mužstvu.

Mimel Lučenec bol vyhlásený za víťaza ligy. Čo to pre klub znamená?

Je to určite odmena za niekoľkomesačnú prácu a drinu. Verím, že v budúcej sezóne prvenstvo obhájime a umlčíme tým všetkých kritikov, ktorí aj napriek nášmu suverénnemu pôsobeniu v lige spochybňovali rozhodnutie vedenia súťaže.

Zároveň budete reprezentovať Slovensko v Lige majstrov. Aké máte ciele?

Cieľom bude určite urobiť dobrý výsledok a vzorne reprezentovať Slovensko v tejto súťaži. Všetko však bude záležať na tom, ako sa vyvinie momentálna kríza, ktorá môže mať dosť vážny dopad aj na rozpočet klubu.

Ak si odmyslíme predčasný koniec ligy, ako ste spokojný s ročníkom 2019/20?

Sedemnásť víťazných zápasov a jedna remíza hovoria za všetko. Vždy je síce na hre čo zlepšovať, ale celkovo vládne v klube s výkonmi veľká spokojnosť.

Počas sezóny ste do mužstva zapájali aj mladých hráčov. Ako funguje práca s mládežou v Lučenci?

Cieľom klubu je dlhodobá práca s mládežou a postupné zabudovanie domácich talentovaných hráčov do A-tímu. Tréneri Marián Berky a Jakov Grcič rozbehli projekt práce s mladými juniormi, ktorí nám momentálne zabrzdil vírus vládnuci svetom.

Prebehli už nejaké rokovania s hráčmi či realizačným tímom o novej sezóne 2020/21?

O novej sezóne sa bavíme každý deň, ale ku konkrétnym rokovaniam s hráčmi pristúpime až keď bude jasné, s akým rozpočtom budeme pracovať v nasledujúcej sezóne.

Máte predstavu o tom, ktorých hráčov by ste si chceli zo súčasného kádru ponechať?

Boli by sme radi, aby celý tím zostal pokope, ale tak ako to už v športe chodí, určite aj u nás dôjde k nejakým zmenám.

Kedy odcestovali legionári späť domov? Ako prebiehala ich cesta?

Odchod legionárov bol veľmi náročný a komplikovaný. V pondelok 16. marca v poobedňajších hodinách sme sa z médií dozvedeli, že Maďarsko od polnoci uzatvára štátne hranice z dôvodu šírenia koronavírusu. Ak by sme nezačali konať ihneď, tak všetci by dodnes zostali u nás a boli by tak veľmi dlho bez svojich rodín. Preto sme museli rýchlo konať a chlapcom zabezpečiť ešte vo večerných hodinách odvoz do Budapešti a tam zabezpečiť ubytovanie. Následne sme riešili letenky, ktorých ceny stúpali každou hodinou. Bol to boj s časom, keďže už aj zakúpené letenky nám letecké spoločnosti stornovali alebo prebookovali na iný termín. Komplikácií počas štyroch dní bolo veľmi veľa, ale všetko skončilo šťastným koncom a chalani sa dostali úspešne k svojim rodinám.

Aký dopad bude mať podľa vás koronakríza na celkové fungovanie slovenského futsalu a samotných klubov?

Na túto otázku je ešte skoro odpovedať, pretože zatiaľ nikto nevie, ako dlho bude táto situácia trvať a aký ekonomický dopad to bude mať hlavne na našich partnerov a sponzorov. Ostáva nám však veriť, že situácia sa dostane do normálu čím skôr a prinúti nás vylepšiť aj medziľudské vzťahy medzi všetkými aktérmi podieľajúcimi sa na chode slovenského futsalu.

Na záver, máte odkaz pre fanúšikov Lučenca, ktorí vás v celej sezóne podporovali a celkovo pre fanúšikov slovenského futsalu?

Milí fanúšikovia, ďakujem za priazeň a podporu počas celej sezóny. Bez Vás by futsal v Lučenci nebol tam kde je. Aj naďalej Vám chceme prinášať radosť a športové nadšenie a preto verím, že nám zachováte Vašu priazeň aj v budúcnosti. Všetkým fanúšikom slovenského futsalu prajem pevné zdravie a skorý návrat na futsalové palubovky.

Góly: 3., 34. Andre Luiz, 27. Lucian Ferreira, 36. Papajčík – 4., 11., 37. Jose Wellington, 5. Greško, 7., 18. Ricardo Camara, 17. Caio, 24. Serbin, 30., 39. Rafael Durval, 31. Brunovský, 33. Meszároš, 40. Grcič

Rozhodovali: Matula, Brutvanová, Behančín

Diváci: 50

Favorit zápasu bol jasný. Makroteam nastúpil do stretnutia s tromi hráčmi narodenými v roku 2002 alebo 2003 a všetci dostávali od Dušana Dobšoviča dostatok herného času. Do vedenia išli trochu paradoxne domáci, keď po pravej strane prenikol pred bránku Andre Luiz a prestrelil Olinhu. Odvtedy ale začali padať zásahy do bránky žilinského mužstva. Veľmi rýchlo sa o otočku postarali Jose Wellington a Róbert Greško. Na polčasových 6:1 následne upravovali dvomi gólmi Ricardo Camara, svojim druhým presným zásahom Wellington a Caio. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Lučenec mal hernú aj gólovú prevahu. Navyše, góly strieľal aj vďaka chybám v defenzíve Makroteamu. Do streleckej listiny sa zapísali taktiež Brunovský, Serbin, Meszároš či Rafael Durval. Žilinčania sa v závere pokúsili o power-play, v ktorej síce po pekných akciách strelili dva góly, hlavne rana Papajčíka zblízka pod brvno stála za to, lenže niekoľkokrát aj inkasovali. Jose Wellington dokonal hattrick. Bol to pre neho špeciálny súboj, keďže nastúpil proti mužstvu, za ktoré odohral necelé dve sezóny. Konečný výsledok uzavrel necelé dve sekundy pred koncom Grcič.

?V Žiline opäť náročný zápas, ale 3 body si vezieme domov !

MŠK Žilina - MIMEL Lučenec 2:3 (0:2)
góly: Serbin⚽️, Grcič⚽️, Ostrák vl.⚽️

Zostava: 
Olinha, Oberman, Klema, Serbin, Brunovský, Ricardo, Grcič, Rafael, Wellington, Caio, Greško, Mészáros, Petík, Čeřovský

Povedal po zápase tréner Marián Berky:

Zápas proti Mšk Žilina mal dva rozdielne polcasy. 1.polčas sme hru mali pod kontrolov, škoda niektorých herných situácii ktoré sme nedotiahli do goloveho efektu. 2.polcas sme nehrali dobre, prispôsobili sme sa hre súpera. Hra zrazu mala charakter futbalu, preto bolo aj toľko faulov na svetelnej tabuly. Nehrali sme dobre, miesto toho aby sme kontrolovali hru, tak sme zbytočne išli do nepripravenych situácii, kde sme strácali lopty. Nakoniec sme strelili tretí gól, ktorý rozhodol o našom víťazstve. Musíme si rozanalyzovat zápas, aby sme si povedali kde sme urobili chyby a poučili sa do ďalších zápasov.

V 17. kole zápasu domácej MIBy proti MIMELu Lučenec sa zrodila remíza 3:3, po polčase 1:1. Do tohto stretnutia družsvo MIMELu nestratilo v súťaži ani bod. O prvý bod prišlo v závere stretnutia, keď v 40´ na konečných 3:3 upravil najlepší strelec domácich Filip Rafanides. 

napísali o stretnutí...

(zdroj: mibabanskabystrica.sk) Piatkový zápas v športovej hale na Štiavničkách spĺňal najprísnejšie extraligové parametre. Množstvo pekných individuálnych akcií, skvelé zákroky brankárov, predovšetkým domáceho Kušníra, taktický rukopis kvalitných trénerov obidvoch mužstiev, veľký divácky záujem a 3 góly na obidvoch stranách.

Pri mohutnej diváckej kulise, ktorá siahala na úroveň piatich stoviek a jej súčasťou boli aj mladí prípravkári z Jupie Banská Bystrica (kategória U8) sa od úvodu hral atraktívny a veľmi kvalitný futsalový zápas. Začali sme fantasticky a prvých desať minút bolo našich hráčov plné ihrisko. Náš tlak vyústil do úvodného gólu skúseného bombardéra Kyjovského, ktorému svojou 4. asistenciou prihrával Kuruc. Potom už taktovku zápasu prebral suverénny líder z Lučenca, čo výstilo do množstva gólových šancí, no strážca domácej svätyne Marek Kušnír potvrdzoval svoju výbornú formu a hráčov Lučenca neraz privádzal do zúfalstva. Našim hráčom však takisto začal robiť najmä brankár hostí, ktorý už v netradične skorých minútach stretnutia často z brány vychádzal a prečísloval nás. Hostia vyrovnali tri minúty pred koncom prvého polčasu po výstavnej strele Ricarda Sobrala. V druhom polčase sme pokračovali v remízovom “calcette”. Hrdinom momentu sa stal v tridsiatej minúte Marek Mikulišin, ktorý s chladnou hlavou prekonal brazilského brankára Olinhu. Po Mikulišinovom góle nastala temná dvojminútovka pre MIBU, kedy sme inkasovali dvakrát. Najprv nám gól strelil náš bývalý hráč Róbert Greško a o minútu na to sa súper prvýkrát dostal do vedenia po strele chorvátskeho legionára Grcića. Diváci hnali hráčov MIBY neúnavne dopredu a tak sme im nemohli zostať nič dlžní. O prvú stratu bodov sa nemohol postarať nik iný, než náš “brazílsky” odchodvanec a kapitán Filip Rafanides, keď umiestnil svoju strelu presne k ľavej žŕdke hosťujúcej brány. Po bojovnom a kolektívnom výkone sme ukoristili obrovský a motivujúci bod, ktorý znamená aj prvú stratu bodov pre Lučenec v sezóne.

Povedali po zápase
Marián Berky (tréner MIMELu Lučenec)  Zápas v Banskej Bystrici bol z našej strany veľmi zlý v tom, že sme veľa šancí nepremenili. Ináč hra sa musela divákom páčiť. Súper bojoval veľmi agresívnou obranou. My sme si vypracovali množstvo vyložených šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremienali. Mali sme 10 samostatných nájazdov z rôznych pozícií a štyrikrát sme trafili konštrukciu brány a veľa striel, ktoré skončili na domácom brankárovi. Zápas sme mohli doviesť do víťazného konca , keď sme za stavu 2:3 pred koncom trafili brvno (Rafael), mohlo byť 2:4. Banská Bystrica išla hrať power play, kde sme mohli dať gól do prázdnej brány, kde Rafael prehral súboj na polovici s Péchym a následne sme inkasovali na 3:3.V našej záverečnej power play (38 sekúnd) sme ešte mohli kopať 6m kop, keď Welington strieľal a PECHY rukou zrazil loptu, no rozhodcovia boli asi slepý. Za takú istú ruku na kvalifikacii Chorváti kopali proti Slovensku penaltu a ešte Kozár dostal aj žltú kartu. 

Myslím si, že zápas sme remizovali preto, že sme v zakončovaní neboli efektívny a súper v power-play po našej nedôraznej obrane vyrovnal. Súperovi gratulujem k cennému bodu , hrali aktívne a dôrazne. Určite sa budeme musieť poučiť a popracovať v tréningovom procese na finalizácii zakončovania. V tomto vidím u nás najväčší problém.“

MIBA Banská Bystrica - MIMEL Lučenec 3:3 (1:1) 
Kyjovský, Rafanices, Mikulišin - Grcič, Greško, Ricardo 
ŽK: Rafanides - Serbin, Ricardo 
Rozhodovali:  Bohun, Belavý, Budáč