Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

MIMEL Lučenec – MŠK Žilina Futsal 10:4 (6:3)

góly:Matheus Ferreira Ribeiro 3, Ricardo Camara Sobral Filho, Robert Greško po 2, Gustavo Henrique Steinwandter, Marlon Da Silva Luciano,
Rastislav Moravec vlastný – Ostrák, Gavrilov, Greško vlastný, Fehérvár vlastný

Šošoni plní entuziazmu po výborných domácich výkonoch z posledných dvoch stretnutí mali za lubom potrápiť aj favorita na ligové finále Lučenec.  Ten disponuje veľkým počtom cudzincov, ktorí prinášajú do našej ligy vysokú kvalitu.  MŠK však podobne ako v zápase s Pinerolou bohužiaľ nenastúpili v optimálnom zložení a doplatili na to.  V nízkom počte skôr či neskôr každému dôjdu sily, nie to ešte v stretnutí hranom vo vysokom tepme a proti takému veľkému favoritovi.  Žilinčania však zanechali na palubovke bojovný a obetavý výkon.  Mimel si ale vývoj stretnutia postrážil a zaslúžene zvíťazil.  Šošonov čakajú pred Vianocami dva zápasy pravdy, v ktorých sa ukáže ich ďalšie smerovanie.
Marián Ondrúšek (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Po slušných domácich výkonoch s Wild Boys a Makroteamom sme išli s odhodlaním, že sa na juhu Slovenska pobijeme o dobrý výsledok.  Po veľkých odhodlaniach a sľuboch sa nám však podobne ako už niekoľkokrát v minulosti zranili, ochoreli a mali rôzne iné povinnosti hráči bez ktorých nemôžeme uhrať dôstojný zápas.  Aj napriek tomu  sme v stave 5 +1 odviedli  dobrý výkon, so zlým záverečným výsledkom.  Dobre sme bránili a vychádzali do sľubných protiútokov.  Nebezpeční sme boli aj zo štandardných situácii z autov a  rohov.  Súper tvrdil muziku len cez Brazílčanov a domáci hráči sa dostávali na plochu  pomenej a v úplnom závere.  Sme  amatéri,  je to len o zábave a cti.  Ďakujem všetkým, čo odohrali tento zápas za tím MŠK Žilina FUTSAL za patriotsky prístup a výkon.“
Jozef Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "Jedenáste kolo Varta Futsal ligy sa pre Mimel Lučenec nieslo v znamení posledného domáceho zápasu v roku 2018. Domáci privítali futsalistov MŠK Žilina, ktorí pricestovali do Lučenca len s oklieštenou zostavou. Toto zaskočilo okrem fanúšikov aj domácich hráčov a prejavilo sa to v ich prístupe k zápasu.
Diváci na gól dlho čakať nemuseli. Brazílčania Ricardo a Marlon dostali Lučenec do dvojgólového vedenia. Ale výsledkom prístupu k zápasu a nedôsledného bránenia bolo to, že si domáci dali dva vlastné góly po sebe a zrazu bolo 2:2. Žilinčania ožili a aj keď sa väčšina zápasu odohrávala na ich polovici ihriska, po rýchlych protiútokoch stále hrozili. Boli to ale domáci, ktorí svoje akcie zakončovali úspešnejšie a postupne zvyšovali svoj náskok na polčasových 6:3.
Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý, domáci útočili do plných. Tréner domácich Marián Berky dal príležitosť všetkým hráčom z lavičky a v niektorých momentoch sa hráči hľadali a všetky situácie nevychádzali úplne podľa našich predstáv. Napriek tomu si hráči vypracovali množstvo šancí, s ktorých niektoré aj úspešne zakončili a postupne zvyšovali svoj náskok až na konečných 10:4."
Marián Berky, tréner Mimel Lučenec:
 "Dnešný zápas mal byť povinnosť vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Mšk Žilina prišla v nízkom počte, čo dehonestuje futsal ligu. Mrzí ma len to, že hráči nepredviedli výkon taký, aby súper odchádzal do kabíny s pocitom , že nechce už nastúpiť na 2.polčas.
V prvom polčase sme začali aktívne, hneď sme si vypracovali niekoľko šancí, z ktorých sme premenili a výsledok bol 2:0.  Škoda dvoch vlastných gólov, ktoré súpera postavili na nohy (2:2).  Nakoniec polčas sme vyhrali 6:3, ale s hrou som nebol spokojný. Veľmi som bol nahnevaný za prístup. Druhý polčas sa hra nezmenila a väčšina zápasu sa odohrala na polovici súpera. Veľmi veľa sľubných príležitosti sme mali, z ktorých sme premenili ešte štyri a inkasovali iba jeden gól. Konečný výsledok bol nakoniec 10:4. Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom za podporu dnes."