Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Top 10 teams

Pos Team Pl SD Pts

MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 2:4 (0:3)

Góly: 25. Rafanides, 37. Kyjovský – 7. Rafael Durval, 14. Matheus Ferreira, 16. Serbin, 40. Kyjovský (vl.)
ŽK: Mikulišin – Olinha
Diváci: 400
Rozhodovali: Bohun, Belavý, Kováčik

Program jedenásteho kola otvoril šláger pod Urpínom. Domáca MIBA Banská Bystrica si na favorizovaný Mimel Lučenec verila. Hostia však nakoniec potvrdil svoju neporaziteľnosť. Úvod stretnutia priniesol šance na oboch stranách ihriska. Skóre však načal v siedmej minúte po akcii Fehérváriho medzi dvomi súpermi zle pokrytý Rafael Durval. V piatok trinásteho strelil v historicky trinástom zápase týchto súperov svoj trinásty gól v prebiehajúcom ročníku. O sedem minút neskôr zvýšil skóre Matheus Ferreira. Zaknihoval svoj devätnásty presný zásah a stal sa priebežne najlepším strelcom tohto ročníka Varta Futsa ligy. Do polčasu to nakoniec bolo o tri góly, pretože po veľkej chybe Bača z bezprostrednej blízkosti prepálil inak dobre chytajúceho Kušníra hosťujúci Peter Serbin. Do kabín sa išlo za stavu 3:0 pre Lučenec. Rovnako to vyzeralo aj v prvom tohtosezónnom stretnutí týchto súperov, lenže tentoraz MIBA zabrala a nesmierne dôležitý gól strelil po rýchlej akcii kapitán Filip Rafanides. Bolo cítiť, že Lučenčania, ktorí prišli bez hlavného trénera Mariána Berkyho, ten sa ospravedlnil z osobných dôvodov, neboli úplne vo svojej koži a v 37. minúte po dobrom presingu domácich zoči-voči Olinhovi uspel Matúš Kyjovský. Do posledných zhruba troch a pol minút tak MIBA išla s cieľom vyrovnať, lenže nakoniec to bol práve Kyjovský, kto si v závere ojedinelú strelu Mimelu nešťastne zrazil do vlastnej siete. Mimel Lučenec teda vyhral aj jedenásty raz v sezóne, stále nepozná trpkosť porážky a už aj oficiálne si zabezpečil víťazstvo v základnej časti. Druhý tím tabuľky – MŠK Žilina síce ešte odohrá štyri zápasy, no štrnásťbodovú stratu už nemôže ani dorovnať. MIBA ostáva so šestnástimi bodmi pred Makroteamom tretia.

Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica): „Zápas sa mi hodnotí ťažko. V prvom rade chcem pogratulovať Mimelu k výhre. Bojovali sme zo všetkých síl, nakoniec sme dostali všetky štyri také smolné góly po našich chybách. Výsledok teda dosť mrzí. Za stavu 0:3 sme si povedali, že musíme zvýšiť agresivitu, pretože súper po nás išiel a bol na tom fyzicky veľmi dobre. V šatni sme si povedali, že musíme vyvíjať ešte väčšiu aktivitu, čo sa nám podarilo a vyťažili sme z toho aj góly. Za stavu 2:3 sme boli rozhodnutí, že ideme hrať power-play a že by sme mohli zápas vyrovnať, no to sa nám nepodarilo. Pri mojom góle sa mi lopta odrazila a potom som vedel, že brankár pôjde oproti mne. Videl som voľné miesto, nechcel som špekulovať, tak som to tam trafil. Následne ale prišiel ten nešťastný moment, kedy som si dal vlastný gól. Po zápase som sa rozprával s Marekom Kušnírom, že on by mal čistú loptu, no nezakričal mi. Myslím si však, že až na niektoré momenty môžeme byť s výkonom proti Lučencu spokojní. Aj tak musíme makať na tréningoch, čakajú nás ešte dva ťažké zápasy proti Leviciam a Novým Zámkom. Chceli by sme vyhrať a potvrdiť tretie miesto v tabuľke.“

Peter Serbin (Mimel Lučenec): „Nepovedal by som, že by nás MIBA potrápila najviac zo všetkých tímov v tejto sezóne. Skôr sme sa potrápili sami. V prvom polčase sme hrali dobre, vyhrávali sme 3:0, no nedali sme šance. Mohli sme mať vyšší náskok. Domáci sa chytili, dali góly a už nám to dopredu nešlo. Sme teda radi, že sme získali tri body. Od stavu 3:0 sme chceli hrať z dobrej defenzíve, ale po našich chybách sme dostali góly. Možno to bolo aj tým, že každý chcel skórovať alebo niečo vyskúšať. Nedodržiavali sme to, čo sme si povedali. Každopádne, doposiaľ sme všetky zápasy vyhrali a chceme v tom pokračovať. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Ja už tých gólov až tak veľa ako kedysi nedávam, poteší teda každý. Najdôležitejšie sú však výkony mužstva a keď treba aj pobránim. Teraz sú tu na góly iní hráči.“